GW PUSTA1.CM-MDNA-XX53-1-1050-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED WHITE 3W SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW PUSTA1.CM-MDNA-XX53-1-1050-R18 PDF
Type Description
Series:OSCONIQ® P 3737
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Flux @ 85°C, Current - Test:420lm (360lm ~ 480lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.75V
Lumens/Watt @ Current - Test:145 lm/W
CRI (Color Rendering Index):90
Current - Max:3A
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1515 (3838 Metric)
Supplier Device Package:3-SMD
Size / Dimension:0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):0.089" (2.25mm)