LW W5SM-KXKZ-MK-1-350-R18-Z-XX
Description
LED GOLDEN DRAGON SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
LW W5SM-KXKZ-MK-1-350-R18-Z-XX PDF
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:92lm (71lm ~ 112lm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:82 lm/W
CRI (Color Rendering Index):-
Current - Max:1A
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)