GW JDSTS2.EM-H5H8-A535-1-65-B-R18
Description
LED DURIS E5 WHITE SMD
DataSheet
GW JDSTS2.EM-H5H8-A535-1-65-B-R18 PDF
Part Status:Obsolete
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:38lm (35lm ~ 41lm)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.79V
Lumens/Watt @ Current - Test:210 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:180mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, Flat Leads
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)