LCW G5GP-GXGY-5L7N-0-100-R18-Z
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED ADVANCED POWER TOPLED SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
LCW G5GP-GXGY-5L7N-0-100-R18-Z PDF
Type Description
Series:Advanced Power TOPLED® Plus
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:21lm (18lm ~ 24lm)
Current - Test:100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:66 lm/W
CRI (Color Rendering Index):-
Current - Max:200mA
Viewing Angle:135°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, Gull Wing
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:0.134" L x 0.134" W (3.40mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.089" (2.27mm)