GW CSSRM3.PM-N5N9-A636-1-700-R33
Description
LED OSLON SQUARE WHITE SMD
DataSheet
GW CSSRM3.PM-N5N9-A636-1-700-R33 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Color:White, Warm
CCT (K):3500K
Flux @ 85°C, Current - Test:345lm (320lm ~ 370lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:176 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:1.8A
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.085" (2.16mm)