GW JDSRS1.CC-FSFT-5L6M-L1N2-120-R18-XX
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DURIS E5 WHITE 4SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW JDSRS1.CC-FSFT-5L6M-L1N2-120-R18-XX PDF
Type Description
Series:DURIS® E 5
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:48lm (Typ)
Current - Test:120mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3V
Lumens/Watt @ Current - Test:133 lm/W
CRI (Color Rendering Index):90
Current - Max:180mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Supplier Device Package:5630
Size / Dimension:0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.034" (0.87mm)