GW P7STA2.EM-VFVG-50S5-1-700-R33
Description
LED ULT HIGH PWR P 7070 SMD
DataSheet
GW P7STA2.EM-VFVG-50S5-1-700-R33 PDF
Type Description
Series:OSCONIQ® P 7070
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Flux @ 85°C, Current - Test:1080lm (1040lm ~ 1120lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:1.4A
Voltage - Forward (Vf) (Typ):5.74V
Lumens/Watt @ Current - Test:134 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:2.1A
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.139" (3.53mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CIR BRKR SOLID STATE 1A 24VDC
OPF2416T
OPF2416T
RECEIVER FIBER OPTIC 125MHZ
46-BG24H-CGO
46-BG24H-CGO
PMI .250" LED 24V TAB CLEAR GREE