LUW CRDP-LSLU-HQ-1-350-R18-XX
Description
LED ULTRA COMPACT SMD
DataSheet
LUW CRDP-LSLU-HQ-1-350-R18-XX PDF
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:160lm (140lm ~ 180lm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test:155 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:1A
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)