GW JTLPS1.CM-JKJM-A737-1-150-R33
Description
LED DURIS E WHITE SMD 2835
DataSheet
GW JTLPS1.CM-JKJM-A737-1-150-R33 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Color:White, Warm
CCT (K):3000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:54lm (48lm ~ 60lm)
Current - Test:150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.05V
Lumens/Watt @ Current - Test:118 lm/W
CRI (Color Rendering Index):90
Current - Max:250mA
Supplier Device Package:2835
Size / Dimension:0.128" L x 0.110" W (3.25mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
0505Y0500150GQT
0505Y0500150GQT
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0505
MA5KP28A
MA5KP28A
TVS DIODE 28V 45.5V DO204AR