KW DPLS31.SB-7H5J-K5M6-EG-1-120-R18-BSH
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED SYNIOS E4014 SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
KW DPLS31.SB-7H5J-K5M6-EG-1-120-R18-BSH PDF
Type Description
Series:SYNIOS® E4014
Package:-
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:43lm (36lm ~ 50lm)
Current - Test:120mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.15V
Lumens/Watt @ Current - Test:114 lm/W
CRI (Color Rendering Index):-
Current - Max:180mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1606 (4014 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.157" L x 0.055" W (4.00mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)