GW P7STA1.PM-VJWF-65S5-1-700-R33
Description
LED DURIS WHITE SMD
DataSheet
GW P7STA1.PM-VJWF-65S5-1-700-R33 PDF
Type Description
Series:DURIS® P 10
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
CCT (K):6500K
Flux @ 85°C, Current - Test:1200lm (1160lm ~ 1240lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):11.5V
Lumens/Watt @ Current - Test:149 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:1A
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.139" (3.53mm)