GW JDSTS2.EM-HQHS-XX33-1-65-R18-XX
Description
LED DURIS E5 WHITE 2SMD
DataSheet
GW JDSTS2.EM-HQHS-XX33-1-65-R18-XX PDF
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:-
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:180mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, Flat Leads
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)