GW DASPA1.UC-HSHU-5D8F-1-100-R18
Description
LED DURIS P 5 6000K SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW DASPA1.UC-HSHU-5D8F-1-100-R18 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
CCT (K):6000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:41lm (36lm ~ 45lm)
Current - Test:100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.02V
Lumens/Watt @ Current - Test:136 lm/W
CRI (Color Rendering Index):-
Current - Max:250mA
Viewing Angle:130°
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.31mm)