LCW JNSH.EC-BSBU-5H7I-1-20-R33-XX
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED WHITE 2SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
LCW JNSH.EC-BSBU-5H7I-1-20-R33-XX PDF
Type Description
Series:DURIS® E 3
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:20mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.05V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:30mA
Viewing Angle:110°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)