ASMT-JY32-NUWK1
Description
LED ASMT-JX32 WM WHT 3275K 6SMD
DataSheet
ASMT-JY32-NUWK1 PDF
Type Description
Series:ASMT-Jx32
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):3275K (3050K ~ 3500K)
Flux @ 85°C, Current - Test:93lm
Flux @ 25°C, Current - Test:109lm (87lm ~ 130lm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:97 lm/W
CRI (Color Rendering Index):-
Current - Max:700mA
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.077" (1.95mm)