GW P9LR32.EM-PRPS-XX53-1-600-R18-XX
Description
LED WHITE 5000K DIFFUSED SMD
DataSheet
GW P9LR32.EM-PRPS-XX53-1-600-R18-XX PDF
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:565lm (520lm ~ 610lm)
Current - Test:600mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):6.3V
Lumens/Watt @ Current - Test:149 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:800mA
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)