
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ASMT-Jx3x |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K (3500K ~ 4500K) |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 86lm |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 101lm (87lm ~ 114lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 90 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 700mA |
| Viewing Angle: | 140° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1616 (4040 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.077" (1.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ASMT-JN32-NUV01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD
LED P05 WARM WHITE 3000K 8SMD
LED SZN COOL WHITE 5000K 4SMD
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0805
CAP CER 3300PF 2KV X7R 1812
MEMS OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD
LED ASMT-JX3X NEU WHT 4000K 6SMD