
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XT-E HVW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3250K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 104lm (100lm ~ 107lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 22mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 48V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 98 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 66mA |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.098" (2.49mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of XTEHVW-Q0-0000-00000HCF7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
SFERNICE FIXED RESISTORS
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
CONN RCPT MALE 9POS SILVER CRIMP
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD