GW CSHPM1.AB-LQLS-PEPU-1-350-R18
Description
LED OSLON WHITE SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW CSHPM1.AB-LQLS-PEPU-1-350-R18 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:136lm (121lm ~ 150lm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test:132 lm/W
CRI (Color Rendering Index):-
Current - Max:1A
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)