LCW MTSG-3V5B-5L8N-0-10-R18-Z-DA
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED WHITE 4000K SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
LCW MTSG-3V5B-5L8N-0-10-R18-Z-DA PDF
Type Description
Series:Mini TOPLED®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:10mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
CRI (Color Rendering Index):82 (Typ)
Current - Max:30mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.079" L x 0.071" W (2.00mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)