PG1W-12-60-M3BN
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
ROUND FANSINK XICATO LED MODULES
Catalog
LED Thermal Products
DataSheet
PG1W-12-60-M3BN PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Fansink
For Use With/Related Products:Xicato LED Modules
Shape:Round
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PADLED-16580
PADLED-16580
PAD LED HEAT SINK 165MM DIA 80H
LP0007/01-TI900-0.12-0
LP0007/01-TI900-0.12-0
THERMAL PAD LUXEON H14/H24
LP0004/01-TG-A373F-0.3-2A
LP0004/01-TG-A373F-0.3-2A
THERM PAD LUXEON LXK8-PWXX-0008
CRGH2010J1M5
CRGH2010J1M5
RES SMD 1.5M OHM 5% 1W 2010
PG1W-12-60-M3BN
PG1W-12-60-M3BN
LI60-20B12PR2
LI60-20B12PR2
AC DC CONVERTER,60W, 12VDC