LHP525500TBK
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
HEATSINK APC 724
Catalog
LED Thermal Products
DataSheet
LHP525500TBK PDF
Type Description
Series:LHP
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Heat Sink
For Use With/Related Products:High Bay LED
Shape:Rectangular
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LRF160070CB
LRF160070CB
ROUND HEAT SINK LED
ROUND HEAT SINK LED
LHP525300TBK
LHP525300TBK
HEATSINK APC 724
RN73H2BTTD2523D10
RN73H2BTTD2523D10
RES 252K OHM 0.5% 1/4W 1206
C1210C184J5JAC7800
C1210C184J5JAC7800
CAP CER 0.18UF 50V U2J 1210