
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 550 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | Green |
| Wavelength - Peak: | 563nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 25mA |
| Millicandela Rating: | 34mcd |
| Viewing Angle: | 50° |
| Lens Type: | Diffused |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage Rating: | 2.2V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1300 |
Current price of 5505208F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED SMD PRISM 3MM TRUE GREEN SQ
LED PRISM 3MM RND LC SQ ORN SMD
LED PRISM 3MM SQ BLUE SMD
RES 17.8K OHM 1/8W .1% AXIAL
LED CBI 5MM GRN DIFF 25A
DC-DC POWER SUPPLY MODULE
CONN PLUG FMALE 37POS GOLD CRIMP