
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Color: | Red |
| Wavelength - Peak: | 625nm |
| Configuration: | Bar - Single, DIP |
| Current: | 30mA |
| Millicandela Rating: | 40mcd |
| Viewing Angle: | - |
| Lens Type: | Diffused, White |
| Lens Style: | Square with Flat Top |
| Lens Size: | 8.89mm |
| Voltage Rating: | 2V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of KB2655EW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED PRISM 3MM SQ YW,GN SILIC SMD
LED CBI 3MM BI-LVL GRN/RED DIFF
LED 5MM 5V RT ANGLE GREEN PC MNT
LED LIGHT BAR 8.89X8.89MM RED
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
SLIDE POT 20K OHM 0.2W TOP 60MM
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD