
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 551 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Yellow (x 4) |
| Wavelength - Peak: | 585nm |
| Configuration: | 4 Wide |
| Current: | 2mA |
| Millicandela Rating: | 1.6mcd |
| Viewing Angle: | 60° |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage Rating: | 1.8V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5511207004 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES SMD 2.32K OHM 1/10W 0603
CONN HEADER SMD 15POS 1MM
CONN RCPT 8POS 0.1 GOLD PCB
LED 3MM QUAD LOW CUR YEL PC MNT