
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Color: | Red (x 2) |
| Wavelength - Peak: | 625nm |
| Configuration: | 2 High |
| Current: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 11.5mcd |
| Viewing Angle: | 70° |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 1.80mm Dia |
| Voltage Rating: | 2V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of WP4060VH/2ID is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 2MM BI-LEVEL RED/RED DIFF
LED 2MM QUAD RED
LED SS RED DIFFUSED LP PCB 5MM
IC ADC 12BIT SAR 64LQFP
FIXED IND 270UH 2.8A 140 MOHM TH
LED IND 1.8MM RA 627NM RED DIFF
TERM BLOCK HDR 14POS 90DEG 3.5MM