
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 550 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Red |
| Wavelength - Peak: | 635nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 125mcd |
| Viewing Angle: | 24° |
| Lens Type: | Clear |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage Rating: | 2.2V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5505505 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 5MM QUAD 5V GREEN PC MNT
LED 2X5MM RA 2-HI GRN/GRN PCMNT
TRI LEVEL PRISM RGB KIT 593
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVPECL
LED 5MM RT ANG SUP CLR RED PCMNT
CONN PLUG MALE 32P GOLD SLDR CUP