
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 6200T |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Red |
| Wavelength - Peak: | 635nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 10mA |
| Millicandela Rating: | 5mcd |
| Viewing Angle: | - |
| Lens Type: | Tinted |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage Rating: | 5V |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 6202T1-5V is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED PRISM 3MM GRN/GRN/RED SMD
LED 5MM RT ANG HI EFF YEL PCMNT
LED GREEN RECTANGLE RIGHT ANGLE
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVDS
CONN RCPT 34POS 0.05 GOLD PCB
LED RED RIGHT ANGLE 5V SMD
DTS26Z11-99SN-3028