
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 564 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Orange (x 3) |
| Wavelength - Peak: | 600nm |
| Configuration: | 3 High |
| Current: | 10mA |
| Millicandela Rating: | 7mcd |
| Viewing Angle: | 60° |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage Rating: | 2.2V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5640100777 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
REDGREEN BI-LEVEL LED INDICATOR
LED 2.5X7MM RA SUP RED DIFF PCMT
LED YELLOW RECTANG .965" HI ASSY
RES SMD 21 OHM 0.5% 1/16W 0402
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN SIDE
LED 3HI 3MM ORANGE PC MNT
PCB PLUG-IN CONNECTOR, FEMALE PL