
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Color: | Green (x 4) |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
| Configuration: | Bar - 4 Wide, DIP |
| Current: | 140mA |
| Millicandela Rating: | 7mcd |
| Viewing Angle: | - |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Rectangle with Flat Top |
| Lens Size: | 8.89mm x 3.81mm |
| Voltage Rating: | 2.2V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of XEMG2820D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 5MM RT ANG LOW CUR RED PCMNT
LED PRISM 3MM RED/YLW RED/YW SMD
LIGHTBAR 2-SEG RED WHITE DIFF
RES SMD 274 OHM 0.02% 1/16W 0402
RES 442K OHM 1/4W 1% AXIAL
MOSFET N-CH 30V 12A PPAK1212-8
LIGHTBAR 8.89X3.81MM GREEN DIFF