
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 550 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Green |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 34mcd |
| Viewing Angle: | 50° |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5.00mm Dia |
| Voltage Rating: | 2.2V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5505204 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LIGHTBAR 2-SEG RED WHITE DIFF
LED 5MM VERT SUP DIFF YEL PC MNT
LED SIDE LOOKER 2CHIP YELLOW CLR
CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP
LED 5MM VERT SUP DIFF GREEN PCMT
CONN HEADER VERT 68POS 2.54MM
CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP