
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Red |
| Wavelength - Peak: | 635nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 40mcd |
| Viewing Angle: | 60° |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage Rating: | 2V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SSF-LXH101ID-01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
5MM BI-LEVEL RED LED
LED PRISM 3MM RND RD,GN,BLU SMD
LED GREEN RECTANG .725" HI ASSY
MOSFET N-CH 20V 2A SC70FL/MCPH3
CONN HEADER VERT 46POS 2.54MM
5KV, 4MM SHTH P- SHTH P, PVC, 15
LED 5MM RA FAULT-IND RED PC MNT