
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 568 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Red (x 4) |
| Wavelength - Peak: | 635nm |
| Configuration: | 4 High |
| Current: | 10mA |
| Millicandela Rating: | 4mcd |
| Viewing Angle: | 60° |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage Rating: | 5V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5680301111 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 5MM RT ANG LOW CUR GRN PCMNT
LED PRISM 3MM TR-LEVEL SMD
LED 2HI 5MM RT ANG RED PC MNT
CAP ALUM 180UF 20% 6.3V RADIAL
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ HCSL
ISOLATED / 6W/ VOUT:15
LED 4HI 3MM 5V RED PC MNT