
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 550 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Yellow |
| Wavelength - Peak: | 585nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 34mcd |
| Viewing Angle: | 50° |
| Lens Type: | Diffused |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5.00mm Dia |
| Voltage Rating: | 2.2V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5505307 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 3HI 3MM RED/YEL/GRN LC PCMNT
LED GREEN T1-3/4 DUAL RTANG PCB
LED PRISM 3MM HI EFF RED SMT
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
18 POSITION PLUG WITH STRAIN REL
LED 5MM RT ANG SUP DIFF YEL PCMT
SWITCH ROCKER DP3T 6A 125V