
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 551 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Yellow |
| Wavelength - Peak: | 585nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 10mA |
| Millicandela Rating: | 6.3mcd |
| Viewing Angle: | 45° |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage Rating: | 2.1V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5510307 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 5MM VERT SUP CLEAR GRN PCMNT
LED 2HI 3MM GREEN OVER RED PCMNT
LED 3MM QUAD LOW CUR GRN PCMNT
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
LED 3MM HIGH EFF YELLOW
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE