
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 561 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Green |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 120mcd |
| Viewing Angle: | 24° |
| Lens Type: | Clear |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage Rating: | 2.3V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5615601070 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED LIGHT PIPE BLUE FLEX RND 6"
LED GREEN T1 RIGHT ANGLE
LED 3MM RA 4WIDE MATING RED PCMT
DC DC CONVERTER 24V 202W
LED 5MM VERT SUP CLEAR GRN PCMNT
CONN PLUG MALE 24P GOLD SLDR CUP
CONTROL LOGIC 12 IN 8 OUT 24V