
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 555 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Red |
| Wavelength - Peak: | 650nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 3mA |
| Millicandela Rating: | 9mcd |
| Viewing Angle: | 40° |
| Lens Type: | Clear |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage Rating: | 24V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5552008 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED YELLOW PC MOUNT
LED PRISM 3MM SQ HI EFF RED SMD
LED PANEL IND SS DUAL LP YELLOW
RES SMD 9.31K OHM 0.5% 1/8W 0805
RES 44.8K OHM 0.25% 1/4W 1206
LED 2MM 24V RT ANGLE RED PCMNT
DTS24H21-27CA