
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 550 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Red |
| Wavelength - Peak: | 635nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 125mcd |
| Viewing Angle: | 24° |
| Lens Type: | Clear |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5.00mm Dia |
| Voltage Rating: | 2.2V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5505504 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 5MM RT ANG SUP DIFF RED PCMN
LED YELLOW T1-3/4 RT ANG PCB
LED 3MM YLW DIFF BI-LEVEL
RES SMD 24K OHM 5% 2/3W 1206
CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-6
LED 5MM VERT SUP CLEAR RED PCMNT