
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 553 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Green (x 2) |
| Wavelength - Peak: | 563nm |
| Configuration: | 2 High |
| Current: | 10mA |
| Millicandela Rating: | 16mcd |
| Viewing Angle: | 45° |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage Rating: | 2.1V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5530122300 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 4HI 3MM GRN/YEL/GRN/YEL PCMT
LED YELLOW T1 4HIGH RT ANG
LED 5MM 5V RT ANGLE RED PC MNT
RES 27 OHM 2% 1W AXIAL
CAP ALUM 270UF 400V 5000H
CONN HEADER VERT 19POS 2.54MM
LED 2HI 3MM DIFF GREEN PC MNT