
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HLMP-17xx |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | Green |
| Wavelength - Peak: | 585nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 25mA |
| Millicandela Rating: | 2mcd |
| Viewing Angle: | 50° |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage Rating: | 2V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of HLMP1790MP4BS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 3MM QUAD LEVEL CBI
LED CBI 5MM YLW DIFF QUAD GP
LED CBI 3MM BI-LVL GRN,R/G DIFF
RES SMD 2K OHM 0.5% 1/10W 0603
RES 1.67K OHM 0.5% 1/10W 0603
LED 3MM 1-LEVEL RED SMD
LED SS GRN DIFF RA PCB 3MM