SSP-3MB92UP12G
Description
LED .43" 3L BA9S 525NM PGRN WTR
DataSheet
SSP-3MB92UP12G PDF
Type Description
Series:Poly-Leds™
Package:Bulk
Part Status:Active
Can Replace Lamps:Multiple Miniature Bayonet Lamps
Size / Dimension:0.433" Dia x 1.063" H (11.00mm x 27.00mm)
Wavelength:525nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V