MS200-NFW24H
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
VIGOR # :
Description
LED LAMP T-1 3/4 SCREW 24H SUB C
Catalog
LEDs - Lamp Replacements
DataSheet
MS200-NFW24H PDF
Type Description
Series:MS200
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Can Replace Lamps:Multiple Miniature Screw Lamps
Size / Dimension:T - 1 3/4
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Base Type:Miniature Screw (E10)
Color:White
Millicandela Rating:280mcd
Configuration:Single
Applications:General Purpose Lighting
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MG200-NKW15H
MG200-NKW15H
LED LAMP T-1 3/4 GROOVE 15H SUB
MF200-NKW12H
MF200-NKW12H
LED LAMP T-1 3/4 FLANGE 12H SUB
55SB-NFW60H
55SB-NFW60H
LED LAMP T2 T5.5 60V SLIDE CWHT
TLHK44R1S2
TLHK44R1S2
LED RED DIFFUSED T-1 T/H
CURC304-G
CURC304-G
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB