SSP-D29E10SIC-12V
Description
LED DOME 10MM E10 636NM SUP RED
DataSheet
SSP-D29E10SIC-12V PDF
Type Description
Series:Poly-Leds™
Package:Bulk
Part Status:Active
Can Replace Lamps:1415, 1419
Size / Dimension:0.394" Dia x 1.181" H (10.00mm x 30.00mm)
Wavelength:636nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V