6S6LS30-CWA
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
VIGOR # :
Description
LED LAMP E12 CANDELABRA BASE 30V
Catalog
LEDs - Lamp Replacements
DataSheet
6S6LS30-CWA PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Can Replace Lamps:Multiple Miniature Screw Lamps
Size / Dimension:0.591" Dia x 1.661" H (15.00mm x 42.20mm)
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):30V AC/DC