LEDS2M-160-01
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
LED SPACER MOLDED (T1 3/4) .160"
Catalog
LEDs - Spacers, Standoffs
DataSheet
LEDS2M-160-01 PDF
Type Description
Series:Richco, LEDS2M
Package:Bulk
Part Status:Active
Color:Natural
Length:0.160" (4.06mm)
LED:T1 3/4
Material:Nylon
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ELM 4-120
ELM 4-120
LED MT SR VERT X 0.120" 3MM 2LD
LED MT SR VERT X 0.445" 3MM 2LD
LED MT SR VERT X 0.490" 3MM 2LD
LEDS2M-160-01
LEDS2M-160-01
ATBX 1-8107-16
ATBX 1-8107-16
TOOL INSERTION PLIER METAL PT
FR154GHB0G
FR154GHB0G
DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO204AC