G052112000
Manufacturer
Excelitas Technologies
VIGOR # :
Description
PLANO-CONVEX LENS; N-BK7; D=12.7
Catalog
Optics - Lenses
DataSheet
G052112000 PDF
Type Description
Series:LINOS Nanobench
Package:Box
Part Status:Active
Type:Lens with Holder
Color:-
Number of LEDs:-
Lens Style:Round with Convex Top
Lens Size:12.7mm Dia
Lens Transparency:-
Optical Pattern:Asymmetrical
Viewing Angle:-
For Use With/Related Manufacturer:-
Material:N-BK7
Mounting Type:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CA12816_LXP2-RS2
CA12816_LXP2-RS2
LENS CLEAR 8-11DEG ADHESIVE TAPE
FP15897_HB-2X2MXS-WWW
FP15897_HB-2X2MXS-WWW
LENS CLEAR 77DEG 90DEG SCREW
F15940_LINNEA-90-B
F15940_LINNEA-90-B
LENS CLR 86-104DEG WIDE SNAP IN
G052112000
G052112000
C3E-38.400-12-1530-X-R3
C3E-38.400-12-1530-X-R3
CRYSTAL 38.4000MHZ 12PF SMD