PLJT50/02
Manufacturer
Khatod
VIGOR # :
Description
LENS CLEAR DIFFUSER SNAP IN
Catalog
Optics - Lenses
DataSheet
PLJT50/02 PDF
Type Description
Series:PLJT
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Lens
Color:Clear
Number of LEDs:1
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:50mm Dia
Lens Transparency:Diffused
Optical Pattern:Diffuser
Viewing Angle:-
For Use With/Related Manufacturer:-
Material:Polycarbonate
Mounting Type:Snap In
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
C16125_OLGA-W
C16125_OLGA-W
LENS CLEAR 41DEG WIDE
G052403000
G052403000
BICONCAVL.; N-BK 7; D=12.7; F=-5
EYL-GMFW192WR
EYL-GMFW192WR
ERJ-U01F2003C
ERJ-U01F2003C
RES 200K OHM 1% 1/20W 0201 SMD
PLJT50/02
PLJT50/02
LENS CLEAR DIFFUSER SNAP IN
FMA28-S1S1-S16
FMA28-S1S1-S16
CBL ASSY SMA M-SMA M 16"
E 20 H-1000
E 20 H-1000
SPARE HANDLE HICKORY 260 MM