LPV4-1000D-RB
Manufacturer
Califia Lighting (Bivar)
VIGOR # :
Description
RED 650NM/BLUE 465NM
Catalog
Optics - Light Pipes
DataSheet
LPV4-1000D-RB PDF
Type Description
Series:LPV4
Package:Tray
Part Status:Active
Color:Blue, Red
Configuration:Single
Type:Rigid
Mounting Type:Board Mount, Press Fit
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:3.90mm Dia
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LPV4-1500D-R130
LPV4-1500D-R130
RED/640NM
LPV4-1500D-A220
LPV4-1500D-A220
AMBER/610NM
LPR3-1000-1000D-W305
LPR3-1000-1000D-W305
WHITE/9800 K
LPV4-1000D-RB
LPV4-1000D-RB
RED 650NM/BLUE 465NM
CABLE FFC 31POS 1.00MM 1.18"