
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Blue |
| Lens Color: | Blue |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | AC |
| Voltage: | 110V |
| Current: | 4mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.63" (16.00mm) |
| Lens Size: | 18.30mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 190mcd |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Plug In |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Features: | Chrome Plated Brass |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of S16F-10B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 12MM PROTRUDE 24VDC RED
PANEL MOUNT ASSEM 25.4MM BLUE
INDICATOR 8MM FIXED BLU 12V SLDR
HIGH LED 16MM FLAT 110V BLU IP67
LED 12MM PROTRUDE 24VDC RED
INDICATOR NEON RED PANEL MNT
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 16TSSOP