Q8P1CXXY24E
Description
INDICATOR 24V 8MM PROMINENT YEL
DataSheet
Q8P1CXXY24E PDF
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (7.87mm)
Lens Size:5mm, T-1 3/4